Alışveriş Ve İlk İzlenim ! ( Note, Golden Rose, Hourglass )

Herkese Merhaba !
Bugün sizlere son zamanlarda yaptığım ufak alışverişten bahsedeceğim. Bu alışveriş Note markasından Aydınlatıcı Pudra ( 01) , Note SunGlow Fondoten (10),Note Bronzlaştırıcı Pudra (10), Golden Rose Velvet Matte Ruj (03) ve Horglass Allık’tan (Radiant Magenta) oluşuyor.

Note markasının ürünlerinden başlarsak:
Note Terracotta Powder 01
Note Terracotta Powder 01: Siyah, şık tasarımıyla dikkat çeken bu pudra tüm yüze uygulamak için fazla ”ışıltılı”. Bu nedenle daha çok aydınlatıcı amaçlı kullanılan bir pudra. İçerisinde bulunan, cilde son derece yararlı olan Macademia yağı ile cildi kurutmamayı vadediyor. Yapısı incecik. Rengi tam bir şampanya rengi. Cilde sürüldüğünde bazı aydınlatıcılar gibi öbek öbek durmuyor. Ben bu ürünü aydınlatmak istediğim elmacık kemiklerime, dudak üstüme, kaş altıma uyguluyorum. Sonuç gayet doğal. İyi ki almışım dediğim bir ürün oldu kesinlikle !
Ürünün indirimsiz fiyatı: 39.90 TL
Note Bronzing Powder
Note Bronzing Powder : Bakır renkli ambalajıyla beni kendine çeken bu bronzerın rengi en açık renk olan 10 numara. Ürünün 3 farklı rengi bulunmakta.
Note Bronzing Powder
Devasa boyuyla asla bitmeyecek bir ürün. İpeksi bir dokusu var. İçerisinde nemlendirme özelliği olan E Vitamini barındırıyor. Mat bir bronzer değil. İçerisinde hafif parıltı bulunduruyor. Ciltte öyle abartı bir sim, ışıltı şeklinde durmuyor. Sıcak kahve tonunda olan bu bronzer bir beyaz ten için oldukça doğal bir duruşa sahip.Bu nedenle kontür amaçlı da kullanılabilir. Yüze anında canlılık ve boyut kattığını söyleyebilirim.
Ürünün indirimsiz fiyatı: 29.90 TL
Note Sunglow Fondoten
Note Sunglow Fondoten: 3 farklı rengi bulunan bu bronz fondotenin bendeki rengi en açığı olan 10 numara. Yine Note Bronz Pudra gibi içerisinde nemlendirme özelliği olan E vitamini barındırıyor. Öncelikle bu fondotenin tüm yüze uygulamak için fazla koyu olduğunu söylemeliyim. En açık rengi 10 numara bile oldukça koyu bir duruşa sahip. Geriye bu fondoteni ya bronzer gibi cilde uygulamak ya da fondoten, BB krem, CC kremlerle karıştırıp uygulamak kalıyor. Bronzer gibi cildime uyguladığımda dalgalı, homojen bir şekilde dağılmamış bir görüntüye yol açtı.Bu yöntemi sevmedim. Fondotenimle karıştırdığımda ise doğal, ışıltılı bir bronz görünüm verdi. 
*Cildinize koyu gelen fondotenler varsa bu ürünle karıştırıp uygulayabilirsiniz. 
Ürünün indirimsiz fiyatı: 29.90 TL
Golden Rose Velvet Matte 03
Golden Rose Velvet Matte 03:  Golden Rose Velvet Matte rujlarının ne kadar sevildiğini söylememe gerek yok sanırım. Çoğu ruju Mac rujlarına muadil olarak gösteriliyor. Hatta Mac rujlardan daha iyi olduğunu söyleyenler bile var. Bendeki rengi 03 numara. İçerisinde şeftalilik barındıran nude, mat bir ruj. Kadifemsi, yumuşak yapıda. Dudağa nemlendirici sürmeden bile kolayca uygulanabilmesi, Mac rujlarına benzerliğini vurgular nitelikte.
Ürünün indirimsiz fiyatı: 15 TL

Hourglass Radiant Magenda Allık

Hourglass Radiant Magenda Allık: Hourglass markası ülkemizde satılmıyor. Ben İnstagram’da ”orjinaliburda” hesabından aldım. Ürünün teslim süresi bana söylenen tarihte oldu. Alışveriş yaptığımda emin oldum ki oldukça güvenilir bir sayfa. Ürünü henüz bir kere kullandım.Bir kere kullanmanın verdiği izlenimle; allık pembe tonlarında, sürümü yumuşacık. Cilde aydınlık bir görünüm veriyor. Mat bitişli değil. Homojen bir şekilde dağılması, ciltte ”allık allık” durmamasına bayıldım. Bakalım önümüzdeki günlerde de anlaşabilecek miyiz ? 🙂
Ürünün fiyatı: 135-140 TL

Herkese mutlu bir gün diliyorum, sevgilerle !