Örgülerden Seçmeler

Derya Baykal örgü farklı tasarım ve bol seçenekleri ile örgü seven hanımları kendine hayran bırakıyor. Bu örgü modelleri birçok farklı örgü çeşidini içinde barındırıyor. Estetik patikler, gösterişli örgü şallar, çeyizlerin baş tacı battaniyeler, yumuşak lifler ve bol seçenekli bereler bunlardan barıları olmaktadır. Tabi şirin bebek kıyafetlerini de atlamamak gerekir.

Kız-çocukları-için-örgü-şapka-modeli-4bayan-orgu-sapka-modelleri Örgü-bebek-yelekleri-1 Yıldız-örneği-nasıl-yapılır-Yıldız-örneği-nasıl-örülür-örgüde-Yıldız-örneği-3derya-baykal-orgu-bebek-hirkasi-modelleri orgu-bebek-kazaklari cok-sirin-orgu-ayicik-modeli-150x150 derya-baykal-orgu-bebek-hirkasi-modelleri-ile-bebekleriniz-usumesin-5

Kadınlar arasında şal kullanımı çok fazladır. Hele ki örgü şallar oldukça estetik ve gösterişli yapıları ile çok tercih edilmektedirler. Örgü şal modelleri birçok farklı seçeneği içinde bulundurmaktadırlar. Örgü şallar çeşit çeşit isimlere sahiptirler ve genellikle isimlerini modelin şeklinden, motifinden ve renklerinden almaktadırlar. Fıstıklı şal, ışıl ışıl şal, tığ işi delikli şal, örgü mavi şal, pembe incili örgü şal ve ebruli şal bu isimlerden birkaçıdır.

Battaniye modelleri çok tercih edilen örgü çeşitlerinden bir tanesidir. Hoş motiflere sahip olmakla beraber yapımı uzun sürmektedir. Genellikle renk renk olurlarken tek renk olan örgü battaniyeler de mevcuttur. Tığ ve özel şişler kullanılarak yapılmaktadırlar.

Bu yazı 53 kere okundu.