Örgü Kız Bebek Battaniyesi Yapılışı

bebekler için rengarenk bir battaniye yapmaya ne dersiniz ? ile hemen nasıl yapıldığını öğrenin.

Örgü işi ile uğraşan bayanlar çocuklarına bere, patik, hırka, yelek ve battaniye gibi el işleri yaparlar. Yapmış oldukları el işleri hem doğal hemde sağlıklı olduğundan dolayı çocuklar için çok faydalıdır. Genellikle Anadolu kadınları çocuklarını el işleri ile giydirirler. Son zamanlarda da örgü işi moda olmaya başladı. Bayanlar çocuklarını örgü ile yapılan giysiler ile giydirmeye başladı.

Sizlere bebeğinizin daha sağlıklı bir şekilde sarıp sıcacık kalmasını istiyorsanız örgü bebek battaniyeleri kullanabilirsiniz. Örgü işinden anlıyorsanız mükemmel battaniyeler elde edebilirsiniz. Yapmış olduğunuz battaniyeler ile bebeğinizin soğuk günlerde sıcacık kalmasını da sağlamış olursunuz. Daha önceki yazılarımızda kalp motifli bebek battaniyesi  yapılışı, Derya Baykal bebek battaniyeleri ve Tunus işi bebek battaniyeleri paylaşımı yapmıştık. Bu yazımızda ise kız bebekler için mükemmel bir örnek paylaşıyoruz.

Örgü Kız Bebek Battaniyesi 1

Pembe , Turuncu ve Krem rengi örgü ipler kullanılarak yapılan bu örgü battaniye çok şirin görünüyor. Renkleri değiştirerek erkek bebekler için de aynı modelden yapabilirsiniz.

Örgü Kız Bebek Battaniyesi 2

Orgu Kiz Bebek Battaniyesi

Örgü Kız Bebek Battaniyesi Yapılışı

Anlatımlı resimli anlatımdır. Adımları tek tek takip ederek inceleyebilirsiniz.