Kablo Makarasından Kitaplık ve Sehpa Tasarımı

 Sevgili hanımlar Kendin Yap projeleri arasına yeni giren tasarımlar arasında evinizin, balkonunuzun veya bahçenizin havasını değiştirecek yeni bir projeyi daha sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu akım ile artık hiçbir eşyamız çöpe gitmeyecek… Peki bu sanayi tipi makarasını nereden bulacağız diyen arkadaşlar için bu makarayı şans eseri evinizin yakınında elektrik veya inşaat işleri ile uğraşan belediye çalışanlarından rica edebilirsiniz ki bu şekilde sahip olanlar oldukça fazla veya bu tür eski malzemeleri satan yerlerden de edinebilirsiniz. Makara ile isterseniz salonunuz için şık ve gösterişli bir orta ya da harika bir yapabilir veya benim evim bahçeli ve çiçekleri çok severim diyorsanız çok şık ve kullanışlı bir çiçeklik de tasarlayabilirsiniz.

kablo-makarasından-kitaplık-tasarımı1-150x150 kablo-makarasından-kitaplık-tasarımı-eski-hali-150x150 kablo-makarasından-sehpa-yapımı-150x150

Peki ya bu üç tasarım için de bize neler gerekli?

Kolay bir şekilde sahip olabileceğiniz düşündüğüm 1 adet sanayi tipi kablo makarası.

İstediğiniz renge boyamak için ahşap boyası.

Orta sehpa yapmak isterseniz 4 adet tekerlekli ayaklık kullanım rahatlığı açısından uygun olacak.

Ve en önemli malzememiz sizin yaratıcılığınız olacaktır ?

Her üç kullanım şekli için de istediğimiz renkte bir ahşap boyası ile makarayı boyayalım. Sehpa veya kitaplık için ki kitaplık için bu tamamen sizin isteğinize kalmış, sehpa için üzerine bir de yuvarlak bir cam kestirmenizi öneririm daha şık ve temizliği kolay olacaktır. Ayrıca sehpa için üç adet veya dört adet de tekerlekli ayak takarsak sehpamızın altına bu sehpayı seyyar hale getirerek isterseniz salonda isterseniz misafir odasında isterseniz de balkonunuz da rahatlıkla kullanabilme imkanı sağlayacaktır.