Örgü Yastık Kılıfı Dantelleri

Dekorasyon, bayanların en çok ilgilendikleri alanlardan bir tanesidir. Ev dekorasyonunun el ilgi çekici örnekleri de aksesuarlar olarak karşımıza çıkıyor. El becerisi iyi olan ve sürekli bir şeyler üretmekten hoşlanan bayanlar için, aksesuar yapmak, çok keyif verici bir hobi olmaktadır. Özellikle misafirlerin kabul edildiği salonlarda bulunan aksesuarlar, özenle seçiliyor. Örgü yastık kılıfı modelleri bu alanda kullanılan aksesuarlardan bir tanesidir. Örgü yastık kılıfı, isteğe göre tığ işi ile veya şiş ile kolayca yapılabilir.

dolgu-boş-yastık gul-ve-cicek-motifli-orgu-yastik-kilifi-ornegi orgu yastık kılıgı ornekleri orgu-yastik-kilifi-modelleri-8 örgü-tığ-işi-yastık-kılıfı-336x450 Örgü-yastık-kılıfı-örnekleri-ve-yapılışı renkliyastik

                Örgü Yastık Kılıfı Örnekleri

                Örgü yastık kılıfları, şekillerine ve yapılış amaçlarına göre birçok isim ile adlandırılabiliyor. Hanım dilendi bey beğendi modeli, zikzaklı yastık modeli, örgü tekniklerinin kullanıldığı yastık kılıfları, hayvan motifli yastıklar, çiçekli veya düğmeli yastıklar, belli başlı modeller arasında yer alıyor. Bu şekilde hazırlanan şık ve dekoratif yastıklar, modern örneklerden olmakla birlikte, salonlarda rahatlıkla kullanılabiliyor.

Örgü ile yapılan pike takımı dantelleri , çarşaf dantel örnekleri ve yatak odası dantelleri konularına da göz atmanızı öneririz.

                Dantel Yastık Kılıfı Örnekleri

Yastık kılıfı dantelleri, çeyizler için veya günlük kullanımlar için hazırlanabiliyor. Yastık kılıfları için hazırlanan bu danteller için iğne oyası veya tığ oyası teknikleri kullanılmaktadır. Artık hazır olarak yastık dantelleri veya örgü ile yapılan ürünler çok fazla piyasada yer alıyor olsa da, el emeğini hala önemseyen ve el emeğinin bir çeyizde veya evde mutlaka bulunması gerektiğini düşünen bayanlar, yastık kenarı örnekleri yapıyorlar. Bu şekilde el becerisini göstermek isteyen bayanlar, kendi zevklerine göre hazırladıkları el işlerini tasarlayabiliyor.

                Yastık Kılıflarına Dantel Nasıl Yapılır?

                Yastık kenarı dantelleri hazırlanırken, dantellerin mutlaka yastık kılıfının uç kısımlarına yapılması gerekiyor. Çünkü bu yastıklar gece yatarken kullanılacağı için, kişinin başını rahatsız etmemesi açısından orta kısımlara yapılmamalıdır. Yastık kılıfları için yastık kenarları yapılırken, kabarık veya düz modeller tercih edilebilir. İstenilen renk ve desenden yapılacak olan el işleri, geometrik motiflerle, çiçekli motiflerle veya özgün motiflerle oluşturulabilir. Bunun için anlatımlı videolardan yararlanarak, siz de yastık kılıflarına nasıl dantel yapılacağını öğrenebilirsiniz. Ayrıca çalışmalar içerisinde gösterilen birbirinden güzel ve farklı çeşitteki örneklerden faydalanarak, kendinize yeni ve farklı modeller tasarlayabilirsiniz. Hiç bir zaman değer kaybetmeyen el işleri, kullanıldıkları her alanlara güzellik katıyor.