İğne Oyası Namaz Başörtüsü Örnekleri

Örgü alanında çok fazla tercih edilen iğne oyaları, en çok namaz örtüsü kenarında kullanılıyor. İğne oyası namaz yazması modelleri, her gün farklı çeşitler ile bayanlara sunuluyor. Günlük kullanımlar için tercih edilen namaz örtüleri aynı zamanda çeyizlerde ve hediyelik olarak da kullanılıyor. Özellikle mevlit günlerinde bu namaz örtülerinin şıklığına çok daha fazla dikkat ediliyor.

Her yörede farklı hikayeler ile yapılan iğne oyası namaz örtüleri, kişiye özel olarak her renk ve motiften hazırlanabilir. Uzun yıllar boyunca değer kaybetmeden günümüze kadar gelen iğne oyaları, her geçen gün daha da seviliyor. Emek verilerek yapılan en zor el işinden bir tanesi olan iğne oyası işi, zahmete katlanılır sonuçlar ile karşımıza çıkıyor. Bu alanda özellikle el becerisi olan bayanlar dahi bu alanda iyi iş çıkarabilmek için bir hayli pratik yapmak zorunda kalıyor.

 

aslan1970_137155109115 gri-renkli-kaynana-bohçası-için-iğne-oyası-namaz-örtüsü iğne-oyası-namaz-başörtüsü-örnekleri-2015 mor-çicekli-iğne-oyası-beyaz-namaz-başörtüsü namaz-basortusu-igne-oyasi

 

İğne Oyası Modeller

İğne oyalı namaz örtüleri, piyasada da oldukça fazla satılıyor. Fakat el emeğine biçilen fiyatlar oldukça dudak uçuklatıcı rakamlar ile karşımıza çıkıyor. Bu alanda becerisi olan bayanlar internet ortamında yayınlanan iğne oyası namaz tülbentleri yapım videolarını izleyerek tekniği öğrenebilirler. Bunun dışında becerisine güvenilen ve bu işin ücretini fazlasıyla hak eden tanıdıklar da tercih edilebilir.

İğne oyası namaz başörtüleri de diğer tığ işi oyalar gibi tülbentin kenarının kıvrılması ile yapılmaktadır. İğne oyası işi yaparken atılan düğüme çok dikkat edilmesi gerekiyor. Düğüm ne kadar sıkı olursa, namaz örtü modelleri de o kadar muntazam bir görünüş kazanmış olacaktır. İğne oyası başörtü örnekleri incelendiğinde, son dönemlerde ortaya çıkan modeller genellikle özgün motiflerden oluşmaktadır. Hamarat hanımların zaman içinde kendi becerilerini geliştirerek yaptıkları iğne oyaları, profesyonel anlamda özgün olan örneklerden oluşuyor. Bunun dışında geometrik motifler, çiçek motifleri, badem motifi, yaprak motifleri ve üçgen motif örnekleri de tülbent kenarları için tercih ediliyor.

İğne Oyası Namaz Başörtüleri

                İğne oyası namaz örtü örnekleri, kullanılacak namaz örtüsünün boyutuna uygun boyutta yapıldığı zaman çok daha şıklık kazanacaktır. Genellikle mevlitlerde de kullanmak için yapılan dikdörtgen şeklindeki uzun namaz örtülerinin kenarları için iri ve sivri motifler tercih ediliyor. Tülbent gibi kare örtüler için de her iki seçeneğin kullanıldığı modeller ön plana çıkıyor. Tercihen örtülerde düz renkleri seçen hanımlar, renkli veya irili ufaklı kenar oyaları kullandıkları zaman namaz örtüleri, görsel anlamda çok daha şık ve güzel bir görünüme kavuşacaktır.

İlgili Kelimeler
namaz örtüsü iğne oyası örnekleri 2015, 2018 turban elişi modelleri, beyaz yazma uzerine boncuklu oyalar, iğne oyaları namaz başörtüleri, iğne oyası beyaz örtüler için videolarını göster, pembe mevlüt örtüsü modelleri