Yatak Başı Fikirleri

odaları, evlerde bulunan diğer odalara göre dekorasyon konusunda en az özen gösterilen odalar arasındadır fakat aslında en çok dikkat edilmesi gereken alanlar arasındadır. Günün yorgunluğunun atıldığı, uyku sayesinde dinlenilen, huzur bulunması gereken bir oda olan odalarında yatağın rahatlığı çok önemlidir. Yatağınız ne kadar güzel ve rahat olursa olsun, sıradan hazır başlarını tercih etmek zorunda değilsiniz. başınızı farklı dekoratif formlarda yaparak odanızın tüm havasını ve dekorasyonunu değiştirebilirsiniz. Tamamen tarzınızı ortaya koyabileceğiniz ve kendiniz yapabileceğiniz basit kendin yap için görsellere göz atabilirsiniz.

Yatak başınızın dekoratif görünümünün yanında kullanışlı da olması, size güzel bir dekorasyonun yanında kullanım kolaylığı da sağlar; bu raflı yatak başı gibi. Bayrak desenli bu yatak başının kenarlarında yer alan küçük metal raflar, küçük yatak odalarında alan darlığı nedeniyle komidin koyamama gibi sorunların da üstesinden gelen bir fikir.

Yatak Başı Fikirleri 1

Evinizde vintage tarzda bir dekorasyon hakimse, eski kapıları değerlendirebileceğiniz ve bununla birlikte güzel dekoratif bir detay da yakalayabileceğiniz bu yatak başı fikrini tercih edebilirsiniz. Evinizden çıkardığınız eski kapıları boyayarak yatay halde yatağınızın baş kısmına koyun; işte bu kadar!

Yatak Başı Fikirleri 2

Biraz daha klasik tasarımlardan hoşlanıyorsanız ve evinizde bu tarz bir dekorasyon tercih ediyorsanız; koltuk sırtı formundaki yatak başları sizin için ideal olacaktır.

Yatak Başı Fikirleri 3

Son yılların en popüler dekorasyon detaylarından biri de kara tahta boyaları. Birçok mobilya ve dekoratif ürün kara tahta boyasıyla boyanarak daha farklı bir forma sokuluyor. Yatak başınızda da bu fikri tercih edebilirsiniz. Yatağınızı dayadığınız duvarı tamamen kara tahta boyasıyla boyadıktan sonra, yatak başı olacak kısma tebeşirle dekoratif bir yatak başı görünümü çizebilirsiniz. Böylece çok farklı bir tasarıma imza atmış olacaksınız.

Yatak Başı Fikirleri 4

Sanatsever biriyseniz; yatak başı genişliğinde büyük bir tabloyu yatak başı olarak kullanmayı da tercih edebilirsiniz. Özellikle sade döşenmiş, sakin renkler tercih edilmiş bir yatak odasında renkli bir tablo harika duracaktır.

Yatak Başı Fikirleri 5

Aynalar, küçük mekanları büyük göstermek için de kullanılabilir. Küçük bir yatak odanız varsa; yatak başı yerine farklı bir aynayı da tercih edebilirsiniz.

Yatak Başı Fikirleri 6

Modern evlerde güzel duracak bir yatak başı fikri de; modern görünümlü bir model olacaktır. Geometrik şekillerde dizayn edilmiş, renkli bir yatak başı yapmak için; yatak başının genişliği kadar olacak bir ahşap parça ya da mukavvanın üstüne çizgiler çekerek üçgen şekiller oluşturun ve her üçgeni farklı renkte boyayın.

Yatak Başı Fikirleri 7

Yine modern ve farklı görünecek bir yatak başı fikri istiyorsanız; dekoratif bantlarla da yapabileceğiniz, dilerseniz boyayarak da oluşturabileceğiniz, geometrik şekillerden oluşan bir simge de odanıza renk katacaktır.

Yatak Başı Fikirleri 8

Çizimle yapılan objeler son zamanlarda çok moda; yatak başınızda da bu detayı kullanabilirsiniz. Aslında hiçbir yatak başı kullanmadan varmış gibi göstermenizi sağlayacak bu fikir için yatağınızın baş kısmına denk gelen duvara sticker, boya ya da dekoratif bantlarla yuvarlak formlar keserek noktalardan oluşan bir yatak başı elde edebilirsiniz.

Yatak Başı Fikirleri 9

Kitaplar, öğretici ve hayalgücünü geliştirici yönünün yanında dekoratif olarak da çok güzel duran objelerdir. Kitaplarınız için bir kitaplık yapmak yerine, onları yatak başınıza dizerek hem yerden tasarruf edebilir, hem de değişik bir yatak başı meydana getirebilirsiniz.

Yatak Başı Fikirleri 10

Odanızda farklı ışık detaylarını tercih ediyorsanız; yıldızları odanıza indirecek bu yatak başı fikrini çok beğeneceksiniz. Sadece yatağınızın baş kısmına denk gelen tavana bir rustik monte edin ve üstünden cibinlik gibi duracak bir tül indirin. Bu tülün arkasına da yılbaşı ağaçlarını süslemek için kullanılan, birkaç liralık ışıklardan sarkıtın ve ucunu prize takıp ışıklar içinde rahat bir uykuya dalın!

Yatak Başı Fikirleri 11