Ombre Dekorasyon Yapımı

Son yıllarda saç modelleriyle başlayan modası, renklerin açıktan koyuya ya da koyudan açığa doğru gitmesi anlamına geliyor. Saçlarda gittikçe uçlara doğru açılan renk tonlarıyla ortaya çıkan bu akım, farklı bir stili olarak hala varlığını sürdürmeye devam ediyor. Evlerinizin tek düze ve sıkıcı görünümü sizi rahatsız ediyorsa, dekorasyon stili sayesinde evlerinize biraz renk; hatta sevdiğiniz bir rengin farklı tonlarını kazandırabilirsiniz. dekorasyon stili, evde kolaylıkla yapabileceğiniz bir stil olduğundan sizi zorlamayacak ve düz, açık renklerle; özellikle de beyazla kombinlendiğinde harika duracaktır. İşte evlerinizde yapabileceğiniz dekorasyon örnekleri ve yapımları…

Evinizde kullandığınız birçok objeyi ombre olarak boyayabilirsiniz; ahşap kaşık setleriniz gibi. İlk önce yarısına kadar açık renkte boyayacağınız kaşıklarınızın kurumasını beklemeden dip kısımlarını koyu tonlarda boyayarak güzel bir görünüm elde edebilirsiniz.

Ombre Dekorasyon Yapımı 1

Cam aydınlatma ürünlerinde de ombre detayını tercih ederek güzel bir dekoratif ürün oluşturabilirsiniz.

Ombre Dekorasyon Yapımı 2

Bu ombre lamba tasarımı da sade dizayn edilmiş, özellikle de beyaz renkte döşenmiş evlerde güzel bir renk detayı oluşturabilir. Ombre Dekorasyon Yapımı 3

Beyaz koltuk takımınız varsa; ombre renkte kırlentler koltuk takımınıza renk katacaktır. Beyaz ya da hafif buz mavisi renkte olan kırlentlerinizi önce yarısına kadar açık mavi kumaş boyasına, ardından bir ton daha koyusuna, ardından da daha koyu bir mavi renkte boyaya batırarak ombre yastıklar oluşturabilir, bu yöntemi dilediğiniz renkte tercih edebilirsiniz.

Ombre Dekorasyon Yapımı 4

Beyaz örtülerinizde de aynı yöntemi uygulayabilirsiniz. Özellikle de lekelenen, yıpranan örtülerde bir şekilde yenileme ve bu lekeleri gizleme yöntemi olarak da bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Ombre Dekorasyon Yapımı 5

Dekoratif raflarda da ombre yöntemini uygulayabilirsiniz. Her rafı bir rengin farklı tonlarında yaparak renkli bir iple birbirine tutturabilirsiniz.

Ombre Dekorasyon Yapımı 6

Eskimiş ve yıpranmış olan sandalyelerinizde ya da sehpalarınızda da gittikçe açılan renkte ombre detaylarını tercih ederek çarpıcı bir görünüm elde edebilirsiniz.

Ombre Dekorasyon Yapımı 7

Ombre yönteminin en çok kullanıldığı mobilyalardan biri de dresuarlar ve komidinler. Çekmecelerin hepsini gittikçe açılan tonlarda tercih ederek harika görünen bir mobilyaya sahip olabilirsiniz.

Ombre Dekorasyon Yapımı 8

Ombre Dekorasyon Yapımı 9

Ombre Dekorasyon Yapımı 10

Dubleks bir evde yaşıyorsanız; merdiven trabzanlarınızı ahşap tercih ederek her ahşap çubuğu bir ton açık boyayabilir ve ombre detayını evinizin ana hatlarında da tercih edebilirsiniz.

Ombre Dekorasyon Yapımı 11

Evinizde bulunan mobilyaları beyaz gibi nötr renklerde tercih ederek, duvarlarınızda da aşağıdaki aşamaları izleyerek ombre bir görünüm elde edebilirsiniz. Açık tonda boyadığınız duvarlarınızın en altında koyu tonu uyguladıktan sonra, yukarı doğru boyayı dağıtın ve iç içe geçmiş ombre detayını evinizin genelinde uygulayın.

Ombre Dekorasyon Yapımı 12

Perdelerinizden koltuklarınıza, masalarınızdan halılarınıza kadar ombre detayını her alanda kullanabilirsiniz. Sadece çarpıcı ombre detayları beyaz ya da krem gibi çok açık tonlarla kullanmaya ve dikkati bir alana çekmeye özen gösterin ve karmaşık bir görüntü olmasını engelleyin. Ombre Dekorasyon Yapımı 13