Boncuklu Arkadaşlık Bilekliği Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda Boncuklu Dostluk Bilekliği Nasıl Örülür? Boncuklu Arkadaşlık Bileklik Nasıl Örülür? sorularının cevabını vermek için bu tür bileklikler hakkında kısa bir bilgi paylaşacağız ve ayrıca yapmış olduğumuz bir örneği de sizlerle paylaşıyoruz.

Dostluk bilekliği son zamanlarda herkesin dilinde olan bir bileklik türü. Bu yüzden çok fazla aratılıyor. Arkadaşların bileklerinde görüldüğü zaman “ben de bundan yapmak istiyorum” diye içinden geçiriyor insan. Ve sonuç olarak yapılışı oldukça kolay olan bu bileklik türlerinden birisini anlatacağız.

arkadaslik_bilekligi_nasil_yapilir

Öncelikle ipe dizilmiş bir boncuk kolyesini alıyoruz. Elinizde yoksa bile boncuklu kolye yapılışı oldukça kolay. Sıralı halde boncuk diziyoruz (=

Daha sonra ise çapraz şeklinde yanyana koyuyoruz ve iplerimizi çapraz şeklinde sararak diğer ucuna gidiyoruz. Bir uçtan diğer uca kadar bir kere sarıyoruz. Aynı şeyi diğer uçtan da sararak geliyoruz ve.. ve son kısmı da bir resim aşağıda anlatayım göre göre uygularsınız (=

arkadaslik_bilekligi_nasil_yapilir2

Veee iki uçtan gelen ipleri ister direk olarak düğüm yapın, isterseniz aşağıdaki zor olan örgü şeklinden yaparak uçları birleştirmiş olursunuz. İsterseniz farklı iki renkten iplerle sararak rengarenk bir bileklik sahibi olursunuz.

arkadaslik_bilekligi_nasil_yapilir3

arkadaslik_bilekligi_nasil_yapilir4

İlgili Kelimeler
kum boncukla tuğla tekniği