Kapşonlu çocuk yeleği yapılışı

çok zevkli aynı zamanda çokta kullanışlı bir model. Çocuk yeleği örmek istiyorsanız bu model mutlaka ilginizi çekecektir. Çocuk yeleği arasında en çok tercih edilen örneklerden bir tanesi olan kapşonlu bu modeli ören ve anlatımını bizlerle paylaşan Asiye Kayadelmez’e çok teşekkür ediyoruz. Ördüğü birbirinden güzel örgü modellerini bizlerle paylaştığı ve örmek isteyenlere yardımcı olduğu için kendisini kutluyoruz. Bu modelle ilgili sorularınızı kendisine aşağıdaki profil linkinden ulaştırabilir, bu modelin siparişini vermek için de kendisiyle irtibata geçebilirsiniz.

kapsonlu bebek yelegi

 

kapsonlu

kapsonlu-yelekk

Gelelim bu güzel modelin yapılışına…

Yaplışında kullanılan ip; Nako minnoş

Kullanılan şiş; 3.5 numara şiş

Önler 44 ilmek başladım. 18 ilmek haroşa, 26 ilmek düz koltuğa gelince 2 ters 2 düz koltukta 7 ilmek artırıp 7 sıra ördükten sonra haroşa bölümünü kesip devam ettim. İkişer ilmek kesmeye devam 22 ilmek kalana kadar arka 72 ilmek yine koltukta 7 ilmek artırma 2 ters 2 düz bitince parçaları diktikten sonra ilmek alıp kapşonu ördüm. Umarım açıklama yeterli olmuştur. Örmek isteyenler için kolay gelsin.

İlgili Kelimeler
kapşon yapımı, kapşonlu bebek ceketleri, cocuk sapkali yelek yapimi, çocuk yelek modelleri ve yapılışı, kapşonlu erkek bebek çeket modelleri ve yapılışı, kolay bebek kapşonlu
                                                   

One Response

  1. Ateş 22 Aralık 2016